[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • yunior81
    RS
    • 2010
    • 1657
    • Octavia I (1U2)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez kapi
    wymiar w okolicach 40cm jest jak najbardziej właściwy.
    mierz z pełnymi zbiornikami.
    Tak między Bogiem a prawdą to powinno się "mierzyć",moim skromnym zdaniem w taki sposób jakby nie było w samochodzie dodatkowych elementów jak LPG, hak. Dlaczego ?
    Zakładając, że sprężyny w Skodzie są porządnie wykonane i trzymają wymiar to w każdym samochodzie po dołożeniu instalacji LPG czy haka samochód pójdzie lekko w dół, jest to jak najbardziej normalne. Natomiast jak mamy LPG i hak i jeszcze do tego chcemy żeby auto trzymało fabryczny wymiar z tymi dodatkami to może się okazać, że będziemy lekko rozczarowani rezultatem jaki będzie po wymianie spręzyn na nowe nie ori i po ich ułożeniu.

    Komentarz

    • bastek1080
      Drive
      • 2014
      • 77
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      kapi ok, ale ja mam wymienione jeszcze na gwarancji spręzyny jakieś twardsze, więc jak cos jeszcze dołoże to uzyskam taczki... było ok przez pewien czas ale pozniej siadły... Wolałbym spręzyny bez dokładania czegoś w srodek. Proszę o jakies propozycja, sprawdzone rozwiazanie bo nie znam sie na tym kompletnie, działam w zupełnie innej branzy gdzie liczy sie "święty spokój" pewność rozwiązań i niezawodnośc...

      yunior81 ale 5cm w dół to chyba przegięcie? przed wymiana z pełnymi zbiornikami po odbiorze z salonu nie mogłem wjechac na podwórko z lekkim spadkiem przejeżdżając przez chodnik
      bastek1080

      Komentarz

      • iiii1981
        Drive
        • 2015
        • 46

        bastek1080, przy wymianie tyłu nie martw sie o przód. Przod ma dobre sprężyny z uwagi na to ze jest to mcpeerson i musi być trwaly gdyż jest pod silnikim ktory waży troszkę. Mnie na.owili na forum monroe 3349sp. Ale po za forum trudno dostać. Nie czytalem aby ktos był niezadowolony. Wprost przeciwnie
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

        Komentarz

        • yunior81
          RS
          • 2010
          • 1657
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          bastek1080, z własnego doświadczenia mogę polecić Lesjofors ......18. Komfort jest OK i auto prowadzi się dużo lepiej. Pamietaj, że wymiana sprężyn tylko z tyłu to połowa sukcesu. Powód jest banalny, każda inna spręzyna niż ori będzie twardsza od ori serii.

          Komentarz

          • bastek1080
            Drive
            • 2014
            • 77
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            yunior81, a jakieś namiary na monroe 3349sp?? i jaki wymiar jest przy pełnych zbiornikach? Jak ługo już masz te spręzyny? trzymaja poziom?
            yunior81 mam twardsze i siadły... niech będą twardsze, ale niech trzymaja poziom, mnie sie pusty prowadzi dobrze z twardszymi wiec powinno byc ok
            bastek1080

            Komentarz

            • yunior81
              RS
              • 2010
              • 1657
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              bastek1080, Niestety nie wypowiem się o sprężynach Monroe bo nie miałem z nimi do czynienia.
              Natomiast w kwesti wymiaru musisz napisać do kolegi stefan1818, który kupił ode mnie poprzednią O II FL.

              Komentarz

              • iiii1981
                Drive
                • 2015
                • 46

                Nie do końca zgodze się że auto po założeniu gazu powinno usiąść. A tym bardziej az 5 cm jak u mnie. Jest to niedopuszczenie. Dlaczego a no dlatego ze po pierwsze ma ono określoną ładowność tym bardziej jako kombi jak u mnie. A po drugie zauważcie koledzy że moje usiadło 5 cm bez bagażu. Żadnego po za kolem i osprzętem. To znaczy tyle że ori sprężyny sa najzwyczajniej w swiecie bublem ktory jest za miekki. Niestety.
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                Komentarz

                • yunior81
                  RS
                  • 2010
                  • 1657
                  • Octavia I (1U2)
                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez bastek1080
                  yunior81 ale 5cm w dół to chyba przegięcie?
                  Trochę lipa, biorąc pod uwagę sposób montażu butli.

                  Komentarz

                  • kapi
                    L&K
                    • 2009
                    • 1174
                    • Fabia combi

                    Zamieszczone przez yunior81
                    Zakładając, że sprężyny w Skodzie są porządnie wykonane i trzymają wymiar
                    yunior81, od momentu wejścia O2T nawet FL-ka bez gazu nie trzymała wymiaru.
                    Zamieszczone przez bastek1080
                    kapi ok, ale ja mam wymienione jeszcze na gwarancji spręzyny jakieś twardsze, więc jak cos jeszcze dołoże to uzyskam taczki... było ok przez pewien czas ale pozniej siadły... Wolałbym spręzyny bez dokładania czegoś w srodek. Proszę o jakies propozycja, sprawdzone rozwiazanie bo nie znam sie na tym kompletnie, działam w zupełnie innej branzy gdzie liczy sie "święty spokój" pewność rozwiązań i niezawodnośc...
                    też miałem wymieniane, bezskutecznie.
                    później dołozyli MADy i problem przestał istnieć. jazda stała się bezpieczna i przyjemna.
                    po dokładce / zmianie, geometria jest konieczna.
                    OII sprzedana


                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                    Komentarz

                    • yunior81
                      RS
                      • 2010
                      • 1657
                      • Octavia I (1U2)
                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                      iiii1981, Oczywiści ,że Skoda nie postarała sie jeśli chodzi o sprężyny i co do tego nie mamy wątpliwości.
                      Natomiast
                      Zamieszczone przez iiii1981
                      Nie do końca zgodze się że auto po założeniu gazu powinno usiąść
                      Znasz jakiś samochód osobowy, który lekko ( nie mam na myśli konkretnych centymetrów ) nie przysiądzie po dołożeniu LPG czy haka ? Ja się z takim nie spotakłem. Natomiast to jak siadły Skody po dołożeniu LPG to już przegięcie.

                      Komentarz

                      • iiii1981
                        Drive
                        • 2015
                        • 46

                        yunior81, czekalem na to pytanie. Odpowiedź. Tak fiat Punto 2 1
                        1 . 2 16v.wiem to stąd poniewaz mielem takie 6 lat. Zalozylem gaz sam nie fabryczny i po tym siadl uwaga od 0.5 do 1 cm. Nie wiem nawet czy tyle bo to jest nie do zmierzenenia. Nawet raz nigdy mi go nie dobilo. Taki byl subtel y.

                        [ Dodano: Czw 25 Cze, 15 21:54 ]
                        Mial naprawde świetne sprężyny
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                        Komentarz

                        • yunior81
                          RS
                          • 2010
                          • 1657
                          • Octavia I (1U2)
                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                          Punto II to akurat "wysoki" egzemplarz jak na auto osobowe. Mogę się założyć o dobrą wódkę, że prawie każdy samochód osobowy po dołożeniu LPG troche siądzie ( nie będę przecież podawał ile np. cm :wink -może nie tak jak Octavie ale siądzie i jest to jak najbardziej naturalne. Może w Obecnej Astrze wymiar z LPG jest OK bo akurat ktoś z Opla wziął pod uwagę instalację montowaną na etapie produkcji auta w fabryce.

                          Komentarz

                          • zyziek7
                            Drive
                            • 2014
                            • 43

                            Sprężyny

                            Zamieszczone przez iiii1981
                            zyziek7, witam kolegę z łodzi. Wiesz co ja też myślałem o tych sprężynach tylko 20 tkach. Ale przeczytalem caly temat sprężyn i niestety nawet 20 tki siadaja do rownego z przodem po kilku nawet dniach. Ja mialem przód na 395 400 a tył na 350. Teraz mam tyl na 415 420 a przód na 390. Wiem tez ze pójdą w dół o 1 cm do 405 na tyle po kilku dniach. Ale moze u ciebie bedzie lepiej niz u innych.
                            Witam ponownie. To znaczy jakie masz w końcu założone ??? no i nawet jeśli usiądą o 2 cm to i tak będą w normie 395 +10- , więc tragedii nie będzie ...
                            Pozdrawiam
                            Octavia 2FL Family plus HB

                            Komentarz

                            • aronus
                              Rider
                              • 2008
                              • 643
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Yunior81 apropo Punto. W zeszłym roku dosyć dużo jeździłem we Włoszech jako pasażer z tyłu w Punto z fabrycznie założoną instalacją CNG. Tylne zawieszenie było tak twarde, że zawsze po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów modliłem się, żeby z tego auta jak najszybciej wysiąść a drogi we Włoszech są jednak trochę lepsze, także za takie podwyższenie tyłu to ja dziękuję :roll:
                              Zyziek7 z moich doświadczeń ze sprężynami Lajfors 19 wynika, że dobre sprężyny nie siadają. Moje 19 po dwóch latach użytkowania nie siadły ani o milimetr tzn jak miały 38 cm tak mają.

                              Komentarz

                              • yunior81
                                RS
                                • 2010
                                • 1657
                                • Octavia I (1U2)
                                • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                I nie ma sie co dziwic. Samochod z CNG ciezszy od seryjnego benzyniaka, do tego bardziej twarde sprezyny zeby zachowac wyglad i przeswit normalnej wersji i stad ta twardosc.. Tylko ze punciak to punciak a octavia przejela schede po golfie V ktory do najwyzszych niestety nie nalezy.

                                Komentarz

                                • iiii1981
                                  Drive
                                  • 2015
                                  • 46

                                  zyziek7, monroe sp 3349.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                                  Komentarz

                                  • leonn
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 2726
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Re: Wymiana na Lesjofors 4285719

                                    Zamieszczone przez zyziek7
                                    Po wymianie i przejechaniu od mechanika do domu (ok. 6 km) mam 410 mm.
                                    Zamieszczone przez iiii1981
                                    Teraz mam tyl na 415 420
                                    Widać, że obaj producenci podnieśli twardość sprężyn

                                    Monroe i Lesjo można kupić na forum u kolegi konkon :wink:

                                    Komentarz

                                    • iiii1981
                                      Drive
                                      • 2015
                                      • 46

                                      No to po trzech dniach się m 3349sp ułożyły. Powiem tak. Jestem nawet nie mega zadowolony ale nawet szczęśliwy. Przód ciągle 395 400 tyły sobie spoczął na 410. Jest świetnie. Nawet kolegom nie wspominam o obecnym świetnym prowadzeniu. Tyl jest przyklejony. Wczoraj w bagażniku miałem. Full gaz full pb koło całe. Podnośnik trójkąt gaśnica apteczka skrzynka na podreczne rzeczy do auta. 5 l płyn do spryskiwaczy. Plus 100 kg ładunku 4 osoby na pokładzie i uwaga trzyma na 400
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                                      Komentarz

                                      • zyziek7
                                        Drive
                                        • 2014
                                        • 43

                                        Błąd pomiaru

                                        Hej ! Drodzy koledzy - dałem ciała przy pomiarze za pierwszym razem - po prostu miarka nie zaczyna się od początku taśmy tylko od 0 po około 8 cm. Zatem dokładny pomiar moich Lesjofors 19 wynosi 394 mm z tyłu i dokładnie taki sam wymiar z przodu. Auto zmierzone z 1/3 zbiornika PB i podobnie LPG - bez koła zapasowego . Zatem wygląda na to że jest idealny wymiar. Tak czy inaczej springi 19 moim zdaniem pasują idealnie. Pozdrawiam
                                        Octavia 2FL Family plus HB

                                        Komentarz

                                        • yunior81
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 1657
                                          • Octavia I (1U2)
                                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez iiii1981
                                          Nawet kolegom nie wspominam o obecnym świetnym prowadzeniu. Tyl jest przyklejony. Wczoraj w bagażniku miałem. Full gaz full pb koło całe. Podnośnik trójkąt gaśnica apteczka skrzynka na podreczne rzeczy do auta. 5 l płyn do spryskiwaczy. Plus 100 kg ładunku 4 osoby na pokładzie i uwaga trzyma na 400
                                          Ciekawa sprawa, że wymiana sprężyn TYLKO z tyłu powoduje super prowadzenie, gdzie przód pozostaje miękki :niewiem
                                          Jeśli tył usiadł tylko o centymetr to te sprężyny muszą być mega twarde przy takim obciążeniu.

                                          Ale najważniejsze,że jesteś zadowolony.

                                          Komentarz

                                          • Gmorpi
                                            Drive
                                            • 2011
                                            • 85

                                            No to zapisuję się na królika doświadczalnego. Zamówiłem Monroe SP3295 do liftbacka z lpg i kołem. Sytuacja klasyczna, czyli wisząca dupa na amen. Napiszę jak to wyszło, bo nie znalazłem, żeby ktoś je już testował. Mam nadzieję, że będzie nieco niżej niż z SP3349 a nieco wyżej niż z Lesje 18,19,20

                                            PS. ten, co twierdzi, że przebrnął przez cały ten wątek, łże! :P
                                            Sprzedam czołg stan idealny - Łada 21072 :-)
                                            http://otomoto.pl/oferta/lada-2107-b...tml#73bf5f01c7

                                            Komentarz

                                            • rodaczek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1598
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Gmorpi, jak już zamontujesz to podjedź kiedyś na spota do Wawy to porównamy te Twoje i SP 3349

                                              Moja Octavia:
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                              Rafał

                                              Komentarz

                                              • Gmorpi
                                                Drive
                                                • 2011
                                                • 85

                                                Zamieszczone przez Muti
                                                Nieprawda.. Odkręca się tylko śrubę wahacza przy zwrotnicy i cały wahacz schodzi na dół i sprężyna wychodzi.
                                                Sorki, że skaczę ze 20 str. wstecz, ale jestem technicznie dość zielony i staram się zrozumieć ops:

                                                Pytanie: o jakiej zwrotnicy pisze Muti? Przy tylnym kole jest zwrotnica :?:
                                                Sprzedam czołg stan idealny - Łada 21072 :-)
                                                http://otomoto.pl/oferta/lada-2107-b...tml#73bf5f01c7

                                                Komentarz

                                                • endryu
                                                  RS
                                                  • 2006
                                                  • 3773
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  Zamieszczone przez Gmorpi
                                                  Przy tylnym kole jest zwrotnica :?:
                                                  Tak :!: Tu jest fotka i zaznaczona dolna śruba wahacza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...asc&start=2050
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz

                                                  • Gmorpi
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 85

                                                    Kochani, a jak przy wymianie sprężyn wyglądają gumowe podkładki? Obligatoryjnie do wymiany? Wymienialiście? Pewnie sprężyny sprzedawane są same, bez podkładek :?:
                                                    Sprzedam czołg stan idealny - Łada 21072 :-)
                                                    http://otomoto.pl/oferta/lada-2107-b...tml#73bf5f01c7

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...